ip televizyon

ip televizyon nedir, ip tv televizyona nasıl yüklenir.

Teknolojinin her geçen gün gelişimi hemen hemen bütün sektörlere etki etmekte, her geçen gün yeni özellikler karşımıza çıkmaktadır. Analog uydu, kablolu televizyon yayını başta olmak üzere birçok kanal aracılığıyla televizyon izlenebilmektedir. Son dönemde artık İP TV gibi tamamen teknolojik bir yöntemle izleyiciler televizyona erişim sağlayabilmektedir. İp TV Nedir?

İp TV Nedir?
İntenet kullanımı her geçen gün yaygınlaşmakta ve bağlantı hızı büyük ölçüde genişlemiştir. Böylelikle İPTV oluşmaya başlanmış. IPTV’nin çalışma mantığı intenet üzerinden televizyon izlenebilmesidir. İPTV’de birçok özellik mevcut ve programlar kaydedildikten sonra izlenebilmekte, filmler ücreti ödenerek izlenebiliyor.

IPTV Nasıl Kullanılıyor?
İPTV araçlığıyla televizyon izleyebilmek için aktif bir intenet bağlantısı olması gerekmektedir. İntenet bağlantılarıyla sinyaller alınır ve televizyona aktarılır. Bunun yanı sıra intenet bağlantısıyla birlikte Smart TV özellikli bir televizyonun varlığı İPT için yeterlidir. Bu noktada kutuların veya uydu alıcılarının Wi-Fi destekli olması veya Ethenet destekli olması gerekmektedir.

İPTV Kurulumu Nasıl Yapılıyor?

Televizyon bağlantısı, kutu üzerindeki HDMİ kablolar ile yapılmakta ve bağlantı kurulduktan sonra intenet bağlantısı takılmaktadır. Daha önce anlaşma yapılan İPTV server firmalarıyla kanal listesinin bulunduğu dosya alınır ve bu adresler ‘’m3u8’’ uzantılı adreslerden oluşmaktadır. Bir diğer önemli noktaysa kablo bağlantıları ve dosya aktarımını doğru bir biçimde yapabilmektir.

Ip Tv Uydu Alıcılarında Nasıl Çalışır?
Daha önce ele aldığımız yazımızda genel olarak Ip tv nedir? Sorusunu cevaplayarak detaylarından bahsetmiştik. Bugün ele alacağımız konu ise uydu alıcılarında için Ip tv ne anlama geliyor ve nasıl çalışıyor konusu. Son yıllarda Türkiye’de kullanımı oldukça artan Ip tv özelliğine sahip uydu alıcısı modelleri oldukça tercih edilmektedir.

Çanaksız uydu alıcısı olarak da bilinen Ip tv özellikli cihazlar, adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir anten ve uydu sinyali olmadan, televizyonların kablolu veya kablosuz bir ağ üzerinden yayın almasını sağlar. Eğer ki bir Smart Tv’niz var ise herhangi bir uydu alıcısına ihtiyaç duymadan var olan uygulamalar üzerinden Ip tv özelliğini kullanabilirsiniz. Fakat bu özellik yok ise Ip tv özelliğine sahip bir uydu alıcısı almanız gerekmektedir.

iptv kurulumu nasıl yaplır.
Şimdi m3u uzantılı tv listesini iptv kutusuna aktarmanız yeterli olacaktır. Peki bu dosya iptv nasıl aktarılacak ? bunun için iptv kutusunun bir mac adresi mevcuttur. Bu mac adresi sayesinde senkronize ederek aktarmamız yeterli olacaktır.

Bu mac adresini öğrendikten sonra iptv markasının sitesi üzerinden mac adresini yazıyoruz ve dosya yükle adımlarından bilgisayarımızda bulunan m3u8 dosyalarını yükle dediğimizde kutumuza yükleyerek iptv üzerinden bu dosyaları aktarmış oluyoruz. veya usb bellek sayesinde bu dosyaları’da yükleme imkanı vardır. Tabi’ki bu iptv kutunun marka ve modeline göre değişir , aldığınız markaya göre dosyayı yükleme metot vardır.

Her marka tv kurulumu için super.tv.tr olarak 7/24 destek sağlıyoruz.

Yorumlar kapatıldı.